Oferujemy :
– diagnozowanie chorób nowotworowych
– leczenie chirurgiczne zmian nowotworowych
– chemioterapię

Zdiagnozowanie nowotworu u zwierzęcia jest sytuacją stresującą dla właściciela, tak samo jak myśl o rozpoczęciu chemioterapii. Zapoznanie się i zrozumienie na czym polega proces chemioterapii oraz czego można się spodziewać podczas leczenia, ułatwi podjęcie decyzji. Celem chemioterapii u zwierząt jest przedłużenie i polepszenie jakości życia chorego zwierzęcia.

Chemioterapia – polega na podaniu leków cytotoksycznych skierowanych na niszczenie komórek nowotworowych. W porównaniu do ludzi, zwierzęta nie odczuwają tak silnych skutków ubocznych leczenia, ponieważ dawki podawanych u nich leków są niższe.
Jeśli wystąpią skutki uboczne, to obejmują one najczęściej : wymioty i biegunkę, supresję szpiku kostnego, zapalenie dróg moczowych, zaburzenia apetytu. Wyłysienia i reakcje skórne raczej nie występują (lub są bardzo rzadkie)w czasie chemioterapii zwierząt.

Chemioterapia polega na podawaniu kombinacji leków (dożylnie, doustnie) oraz monitorowaniu efektów/skutków ubocznych chemioterapii poprzez badanie ogólne zwierzęcia, jak i badanie krwi oraz moczu. Zazwyczaj początkowa, wprowadzająca faza chemioterapii wymaga cotygodniowych wizyt i podawaniu dożylnie leku ( zwierzę pozostaje w naszym szpitalu jeden dzień); w późniejszym etapie dożylne podawanie leków odbywa się co 2-4 tygodnie. W międzyczasie podawane są również leki doustnie.

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu chemioterapii, musi zostać postawiona diagnoza poparta wynikami badań oraz zwierzę musi zostać przez nas przebadane.
W celu umówienia się na wizytę i omówienia szczegółów leczenia, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 664 430 387 lub osobisty : Przychodnia Weterynaryjna WetMedyk, ul. Różana 16, 80 – 297 Banino.