Oferujemy:
– badania klasyfikujące pajentów do znieczulenia i zabiegu
– intensywną opiekę pooperacyjną
– tlenoterapię
– zabiegi chirurgiczne jamy brzusznej
– zabiegi sterylizacji ,kastracji psów, kotów i gryzoni
– cesarskie cięcie w znieczulenie inhalacyjnym
– chirurgię onkologiczną
– chirurgię kosmetyczną i korekcyjną
– szycie ran, leczenie trudno gojacych się ran
– zabiegi ortopedyczne m.in.operacyjne odtworzenie więzadła krzyżowego, resekcja glowy kości udowej

ZWIERZĘTA PRZYJMOWANE SĄ NA UMÓWIONE ZABIEGI MIĘDZY GODZ. 9.00-10.00

PRZYGOTOWANIE DO NARKOZY

– odstawienie jedzenia na 12h przed planowanym zabiegiem, stały dostęp do wody.
-każde zwierzę przed zabiegiem jest przebadane przez lekarza weterynarii, prosimy poinformować lekarza o wszelkich stanach chorobowych, uczuleniach itp.
-w celu zmniejszenia ryzyka znieczulenia i wykrycia ewentualnych chorób narządowych oferujemy badanie krwi (opcjonalne – prosimy pytać lekarza w czasie wizyty)

NARKOZA WZIEWNA

Dokładamy wszelkich starań, by nawet najmniejszy zabieg przeprowadzony był w bezpiecznych warunkach;dlatego też w naszej przychodni większość zabiegów przeprowadzana jest w NARKOZIE WZIEWNEJ – zaletą tej metody jest przede wszystkim bezpieczeństwo, dobra kontrola głębokości znieczulenia, możliwość podania samego tlenu, anestetyk nie jest metabolizowany w organizmie (jest wydychany w niezmienionej formie) a pacjenci wybudzają się szybko i łagodnie.
Aby zminimalizować ryzyko narkozy, w czasie każdego zabiegu monitorujemy pacjenta przy pomocy pulsoksymetru (urządzenia monitorującego puls i poziom wysycenia hemoglobiny tlenem).

Zwierzęta w pełni wybudzone są wysyłane do domu tego samego dnia (w szczególnych przypadkach zwierzę pozostaje na obserwacji w szpitalu – prosimy pytać lekarza w czasie wizyty).

STERYLIZACJA

Zabieg polegający na usunięciu macicy wraz z jajnikami,w wyniku którego zmniejsza się ryzyko wystąpienia nowotworów gruczołu mlekowego, zanika ryzyko wystąpienia nowotworów narządów rodnych, ropomacicza (zapalenia macicy), niechcianej ciąży czy ciąży urojonej.

Kotki i suki sterylizujemy w wieku powyżej 7 miesiąca życia.U suk wykonujemy cięcie w linii pośrodkowej a u kotek cięcie w linii bocznej lub pośrodkowej.

KASTRACJA

Zabieg polegający na usunięciu jąder.Zaletą kastracji jest zapobieganie lub zmniejszenie ryzyka wystąienia chorób takich jak: nowotwory jąder, choroby prostaty, przepukliny okołoodbytowe. Zwierzęta kastrowane są mniej agresywne, nie wykazują tendencji do włóczęgostwa oraz zachowań pseudokopulacyjnych.

Psy i koty kastrujemy w wieku powyżej 7 miesiąca życia.