ZABAWA I TRENING

Szkolenie psa jest świetną drogą by zachęcić go do aktywności zarówno umysłowej jak i fizycznej. Wspólna nauka z własnym psem umacnia więź między właścicielem a jego Pupilem, jak również pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb czworonoga.

NAJWAŻNIEJSZA ZASADA – NAUKA PRZEZ ZABAWĘ, NAUKA MA BYĆ PRZYJEMNOŚCIĄ!!!

Nigdy nie jest za późno by zacząć naukę, ale im wcześniej tym lepiej. Podstawowe szkolenie można rozpocząć już w wieku 6 tygodni.
Jedną z metod szkolenia jest „metoda nagradzania”. Nagrodą powinien być przysmak, zabawka itp., który Twój Pupil naprawdę lubi, i dla którego będzie gotów z Tobą współpracować. Sesje treningowe nie powinny być zbyt długie ponieważ Twój podopieczny może szybko się znudzić i straci zainteresowanie do nauki.
Pamiętaj by uczyć jednej komendy w danym czasie. Komendy powinny być jasne i krótkie. Bądź cierpliwy i się nie poddawaj – nauka wymaga czasu.
Nigdy nie karć swojego Pupila krzycząc na niego, uderzając go czy używając innych form kary, ponieważ to tylko wywoła strach i niechęć do dalszej nauki.
Zaangażuj wszystkich domowników do współpracy – używajcie tych samych komend, nagradzajcie psa w ten sam sposób, działajcie jako jedna drużyna.

Twój pies też potrzebuje „życia towarzyskiego”.
Pozwól swojemu Pupilowi na kontakt z ludźmi oraz spotkania z innymi psami. Jest to bardzo ważne w pierwszych miesiącach życia. Pamiętaj jednak, że Twój podopieczny powinien być w pełni zaszczepiony i odrobaczony zanim zacznie wychodzić na spacery. Brak kontaktu z innymi może powodować u Twojego czworonoga niepewność, strach, a co za tym idzie również agresję.

Życzymy wszystkim czworonogom jak również ich właścicielom udanych spacerów oraz dużo zabawy.